Anima MEA w Noc Muzeów 2019

Wystawa Anima MEA odbywająca się w dniach 02-25 maja 2019 r. wpisała się w czas corocznie organizowanej Nocy Muzeów. Muzeum Archidiecezji Warszawskiej po raz kolejny zaproponowało wszystkim miłośnikom sztuki możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach zaplanowanych tego wieczoru. 

Zwiedzanie rozpoczęło się o godz. 19.00 i zakończyło po północy z liczną jeszcze grupą uczestników głodnych doznań estetycznych. Podczas tych kilku godzin obecni na ekspozycji twórcy służyli swoją wiedzą i zmysłem artystycznym, odpowiadając na wszystkie zadane pytania. 

Na każdym z zaplanowanych wydarzeń pojawiała się spora grupa, zarówno ludzi związanych ze sztuką, jak i tych, którzy podziwianie dzieł traktują jako element poznawczy i możliwość nietuzinkowego spędzenia wolnego czasu.

Zapraszamy do przeglądu wydarzeń Nocy Muzeów w MAW z 18.05.2019 r.

Zaplanowane wydarzenia:

Wykład o. Tomasza Biłki OP „Jak wygląda Twoja dusza”

Oprowadzenia kuratorskie: Jak odkrywać duszę Artysty:

Anna Jachimczyk, Artur Wąsowski, Bogna Podbielska,

Marlena Wąsowska, Agata Kotlarczuk, Łukasz Dzięciołowski

Muzyka duszy – Recital fortepianowy: Grzegorz Andruszkiewicz i Piotr Kochansky

Pokaz fotografii Łukasza Dzięciołowskiego

Wykład o. Tomasza Biłki OP „Jak wygląda Twoja dusza.”

Anima MEA przygotowała dla swoich odwiedzających wiele atrakcji. Wprowadzeniem w temat duchowości człowieka oraz odkrywania duszy zajął się o. Tomasz Biłka OP, który przygotował ciekawy i inspirujący wykład „Jak wygląda Twoja dusza?” Uczestnicy wraz z autorem trzech prac wystawy zgłębiali wyobrażenia duszy jakie może zaprezentować artysta tworząc swoje dzieło.

Poniżej prace jakie o. Tomasz Biłka zaprezentował podczas wystawy Anima MEA.

Tomasz Biłka OP, „Non serviam”,
wypukłodruk i kolagrafia
Tomasz Biłka OP, „Sicut Cervus” (Ps 42),
akryl na płótnie
Tomasz Biłka OP, Izrael – Widzący Boga,
wypukłodruk

Oprowadzenia kuratorskie: Jak odkrywać duszę Artysty

Co godzinę odbywały się oprowadzania kuratorskie, podczas których artyści, których dzieła można było podziwiać na wystawie opowiadali o swoich pracach, procesach ich tworzenia oraz emocjach jakie im towarzyszyły w dążeniu do odkrywania duszy.

O wystawie opowiada kurator: Anna Jachimczyk oraz twórcy: Justyna Mańkowska oraz Bogna Podbielska.

Swoje prace prezentuje kurator – Artur Wąsowski/lider warszawskiej diaspory Wspólnoty Twórców Chrześcijańskich Vera Icon – współorganizatora wystawy Anima MEA

Swoją twórczość przybliżyły zwiedzającym Marlena Wąsowska oraz Agata Kotlarczuk

Muzyka duszy – Recital fortepianowy: Grzegorz Andruszkiewicz i Piotr Kochansky

Zwiedzanie wystawy można było umilić sobie przerwą muzyczną, podczas której Grzegorz Andruszkiewicz oraz Piotr Kochansky zaprezentowali koncerty fortepianowe. Grzegorz Andruszkiewicz przedstawił muzykę autorską utrzymaną w kanonie brzmienia muzyki balladowo fortepianowej w oparciu o styl minimalistyczny. Piotr Kochansky przeniósł słuchających w muzyczną podróż o stworzeniu świata.

Pokaz fotografii Łukasza Dzięciołowskiego

Na zakończenie mieliśmy przyjemność obejrzenia pokazu fotografii Łukasza Dzięciołowskiego, który dzięki swojemu lirycznemu spojrzeniu na świat zaprezentował niezwykłe zdjęcia. Odkrywanie duszy tego wieczora, a poźniej już nocy zostawiliśmy zwiedzającym w ich umysłach, przekonani, że prezentowana sztuka przemawia swoją techniką, a przede wszystkim głębią zanurzoną w przekazie każdego twórcy. Mamy nadzieję, że pomogliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie: Jaką duszą jesteś?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.