Wernisaż wystawy Anima MEA w Dobrym Miejscu

Jak wygląda Twoja dusza?

Dokąd zmierza?

Skąd pochodzi i jaki przybiera kształt?

Anima MEA to projekt, który skupił wokół siebie twórców z Warszawy i okolic oraz zaproszonych gości, którzy poprzez modlitwę, wspólne rozważania oraz proces twórczy poszukiwali odpowiedzi na wyżej postawione pytania. Efekty swojej pracy przedstawili w dziełach zaprezentowanych w trzeciej już odsłonie cyklu o duszy.

Anima MEA od 1 września 2019 r. gości w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce w Warszawie, ul. Dewajtis 3. W Galerii Krużganek codziennie do 29 września w godz. 8-20 można podziwiać prace z przekroju różnych technik sztuki, w tym: malarstwo, rzeźbę, film.

Trzecią, a zarazem ostatnią wystawę projektu Anima MEA, rozpoczęliśmy wernisażem, który to poprzedził recital fortepianowy „Moja podróż” w wykonaniu Grzegorza Andruszkiewicza, który po raz kolejny zaprezentował co mu w duszy gra.

Patronat nad wystawą objął ks. Biskup Michał Janocha

Pełna lista twórców biorących udział w wystawie:

Ann Kate, s. dr M. Natanaela Wiesława Błażejczyk CSSF, Larysa Jaromska, Marek Jaromski, Bogna Podbielska, Piotr Sadowski, Anna Forycka-Putiatycka, Katarzyna Anna Kowal, Damian Żurawski, Ola Tubielewicz, Anna Tomkiel, Zbigniew Jędrzejewski, Jakub Tomalak, Hubert Dolinkiewicz, Anastazja Burko-Dziemidziuk, Danuta Niklewicz, Anna Saczuk, Paulina Krajewska, Mateusz Golon, Małgorzata Światła, Grzegorz Andruszkiewicz, Anna Marczak, Izabella Dziekiewicz, Justyna Mańkowska, Agata Kotlarczuk, Joanna Błońska, Weronika Żurowska, Paulina Traczyńska, Karol Dobrowolski, Valérie Sabbah, Przemysław Lepszy, Zbigniew Podgórski, Anna Bartnicka, Agnieszka Kowalik, Karol Pantelewicz, Marek Kowalski, Grzegorz Witek.

Anima MEA to opowieść o duszy. Na wystawie zobaczymy wędrówkę, którą zaczynamy od momentu formowania duszy, poprzez różne jej oblicza, zmagania ze światem, aż do dojrzewania i chęci bliskości z Bogiem.

Ludzka dusza przybiera różne formy, jest pełna niedoskonałości, konfliktów, ale potrafi być także jasna, rozświetlona Bożą miłością. Pewne jest to, że ciągle jest w drodze.

Często dusza wymaga opieki i leczenia. Na wystawie możemy odkryć, kto zna najlepszy sposób na wyrwanie człowieka z okowów grzechu i wskazania dobrej drogi ku niebu.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem Damiana Żurawskiego „Lekarka”, który także jest wyświetlany na wystawie.

Wernisaż poprowadzili kuratorzy wystawy: Anna Jachimczyk oraz Piotr Szewczyk. Zapraszamy do obejrzenia relacji video.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwe było stworzenie wystaw Anima MEA, a w szczególności współorganizatorom projektu.

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce
Wspólnota Twórców Chrześcijańskich Vera Icon
Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

GALERIA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.